3 Şubat 2023 | Cuma
Ana Sayfa / Sapıklar / İngiltere Tarihinin En Azılı Tecavüzcüsü

İngiltere Tarihinin En Azılı Tecavüzcüsü

İngiltere’nin Manchester şehrinde işlenen dava sonrasında hüküm giyen 36 yaşındaki doktora öğrencisi Reynhard Sinaga‘nın kurbanlarına tecavüz etmeden önce onları ilaçla uyuttuğu ortaya çıktı.

Endonezya vatandaşı olan Reynhard Sinaga, İngiltere’de onlarca erkeğe tecavüz ve cinsel saldırıdan suçlamasıyla tutuklanmış sonrasında görülen davada ömür boyu hapis cezası verilmişti. Bununla birlikte Sinaga, 30 yıl boyunca şartlı tahliye başvurusu yapamayacak.

Manchester’da gerçekleştirilen mahkemede136’sı tecavüz, toplam 159 cinsel saldırı suçlamasından suçlu bulunan Reynhard Sinaga’nın 36 yaşında ve doktora öğrencisi olduğu açıklandı.

Reynhard Sinaga’nın kendisine kurban bulmak için gece kulüplerinde ya da barların çıkışlarında erkekler bulduğu ve onları evine davet ettiği anlaşıldı. Evine getirdiği erkekleri ise daha sonra uyutarak onlara tecavüz ettiği açıklandı. Bununla birlikte Sinaga’nın bu saldırılarını videoya kaydettiği de belirtiliyor.

36 yaşındaki Reynhard Sinaga’nın, düzinelerce genç erkeğe Manchester şehir merkezindeki evinde tecavüz etmeden veya cinsel saldırıda bulunmadan önce etkisiz hale getirmek için GHB (gama-hidroksibutirik asit) kullandığına inanılıyor.

Bu inancını kanıtlamak için yetkililer mahkemede adli tıp toksikolojisi uzmanı Dr. Simon Elliott‘ın uzman görüşüne de başvurdu. Adli tıp toksikolojisi uzmanı Dr. Simon Elliott mahkemede jüriye “GHB kullanılan bir olayda şahıs zehirlenme dönemini hatırlamayacaktır. Bir kişi kasten ya da bilmeden bu maddeden küçük bir doz dahi kullanırsa yaklaşık 15 dakika sonra derin bir uykuya dalacaktır veya bilinçsiz hale gelecektir ve 7 saat boyunca hiçbir şeyi hatırlayamayabilir.” şeklinde uzman görüşünü bildirmiştir.

Mahkeme sırasında yargıç, İngiltere’ye 12 yıl önce gelen Sinaga’nın 30 yıl boyunca şartlı tahliye başvurusu yapamayacağını açıkladı.

İngiltere Tarihinin En Azılı Tecavüzcüsü

Reynhard Sinaga’ya aslında geçen yıl başka bir dizi cinsel saldırı suçundan dolayı ömür boyu hapis cezası verilmişti. Fakat mahkemenin yargıcı devam eden diğer soruşturmalara etki edebileceği düşüncesiyle duruşmalara yayın yasağı getirmişti.

Bir yargıcın “İngiltere tarihinin en azılı tecavüzcüsü” dediği Sinaga 2017 yılında yakalanmıştı. Yakalanmasına o sırada tecavüz etmek için uyuttuğu bir kurbanının ayılarak polisi araması neden olmuştu.

Polis yetkilileri hızla eve gelerek Sinaga’yı tutuklamış sonrasında ise evinde yapılan aramalarda çok sayıda kimlik kartı, çalıntı telefon ve saat ele geçirildi. Sinaga’nın işlediği suçların 10 yıllık bir dönemi kapsadığını söylüyor.

4 AYRI DAVA

Reynhard Sinaga ile ilgili olarak toplam 4 dava vardı. Bugün sonuçlanan son iki dava, Sinaga’nın Ocak 2015 ve Mayıs 2017’de 25 erkeğe karşı işlediği öne sürülen suçlarından meydana geliyordu.

Sinaga bundan önce sonuçlanmış olan iki davada ise toplam 23 erkeğe tecavüzden hüküm giymişti.

Polis, Sinaga’nın kurbanlarından 70’inin kimliğinin henüz tespit edilemediğini açıkladı.

Hakkında Yusuf uluoğlu

Bu habere de bakabilirisiniz

John Wayne Gacy Fotoğraf Albümü

Gacy Gacy John Gacy (Solda). Gacy Illinois güzeli ile aynı kadere Gacy Illinois güzeli ile ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.