Arama

İspanya'nın İlk Seri Katili: Alfredo Galan Sotillo

Alfredo Galan Sotillo 4 Ocak - 18 Mart 2003 tarihleri arasında 6 kişiyi öldüren ve 2 kişiyi yaralayan, "İskambil kartlı katil" olarak tanınan İspanya'nın ilk seri katilidir. 6 cinayet ve 2 adam öldürmeye teşebbüs nedeniyle 142 yıl üç ay hapis cezasına çarptırılmış bir seri katil olan Galan, yasalar gereği sadece 25 yıl hapiste kalacak olan Galan, 2028’de serbest kalacak.

09/07/2024 11:14 | Son Güncelleme : 21/07/2024 01:04 | Super Admin


İspanya'nın İlk Seri Katili: Alfredo Galan Sotillo
ad image
ad image

 

Alfredo Galan Sotillo 4 Ocak - 18 Mart 2003 tarihleri arasında altı kişiyi öldüren ve iki kişiyi yaralayan İspanyol bir seri katildir.

"İskambil kartlı katil (kart destesi katili)" olarak tanınan Galan aynı zamanda İspanya'nın ilk seri katilidir.

6 cinayet ve 2 adam öldürmeye teşebbüs nedeniyle 142 yıl üç ay hapis cezasına çarptırılmış bir seri katil olan Galan, cinayetlerinden sonra cesetlerin yanına iskambil kartı bırakıyordu.

142 yıl üç ay hapis cezası almasına rağmen yasalar gereği sadece 25 yıl hapiste kalacak olan Galan, 2028’de serbest kalacak.

KÜNYE

Alfredo Galan Sotillo

Diğer adıyla: İskambil kartlı katil, İskambil kartı katili, Oyun kartı katili, Kart destesi katili

Sınıflandırma: Seri katil

Özellikleri: Eski asker - Cinayetlerini iskambil kağıtlarıyla işaretlemesiyle ünlüdür

Öldürdüğü kişi sayısı: 6

Cinayetlerin işlendiği tarihler: 4 Ocak - 18 Mart 2003

Tutuklanma tarihi: 3 Temmuz 2003 (Sarhoşken kendisi teslim oldu)

Doğum tarihi: 5 Nisan 1978

Mağdur profili: Juan Francisco Ledesma Ledesma / Juan Carlos Martín Estacio / Mikel Jiménez Sánchez  ve Juana Dolores Uclés/ George Magda ve Diona Magda

Cinayet yöntemi: Silahla ateş etme

Konum: Madrid, İspanya

Durumu: 9 Mart 2005'te 142 yıl üç ay hapis cezasına çarptırıldı (Yasalar gereği sadece 25 yıl hapis yattıktan sonra 2028'de serbest kalacak.)

Özet

Alfredo Galan Sotillo 4 Ocak - 18 Mart 2003 tarihleri arasında altı kişiyi öldüren ve iki kişiyi yaralayan İspanyol bir seri katildir.

"İskambil kartı katili (kart destesi katili)" olarak tanınan Galan aynı zamanda İspanya'nın ilk seri katilidir.

6 cinayet ve 3 adam öldürmeye teşebbüs nedeniyle 142 yıl üç ay hapis cezasına çarptırılmış bir seri katil olan Galan, cinayetlerinden sonra cesetlerin yanına iskambil kartı bırakıyordu.

İlk Yıllar

Alfredo Galan, İspanya'nın Castile-La Mancha eyaletindeki Puertollano'da doğdu. 26 yaşındayken annesi en küçük kardeşinin doğumu esnasında ölmüştü. Daha sonra büyükannesiyle yaşamaya devam etmişti.

4 kardeşi vardı ve Madrid'teki Villabilla'da yaşamıştı. Kimse onu bir kız arkadaşıyla görmemişti. Kötü bir öğrenciydi ve hep sınıfta kalırdı.

İlerleyen yaşlarında silahları sevdiği için orduya katılma kararı almıştı.

Galan lisede sınıf başkanı oldu ancak sıradan ve içe dönük biri olarak tanınmaktaydı.

Eylül 1998'de İspanyol Ordusuna katıldı ve Alcalá de Henares Paraşüt Alayı'nda onbaşı oldu ve Bosna'daki insani yardım misyonlarına katıldı.

Bosna’da birçok arkadaş edindi ama aynı zamanda alkol kullanmaya da başlamıştı.

Prestige petrol sızıntısı sırasında temizleme çalışmaları kapsamında İspanya'ya geri gönderildi.

  • Askerken Bosna'dan İspanya'ya getirdiği bir Tokarev TT-33 silahıyla kurbanlarını öldürmüştür.

Galán bu sırada bir araba çaldı ve üstleriyle sorunlar yaşamaya başladı. Daha sonra Madrid'deki Gómez Ulloa hastanesine gönderildi.

Burada nevroz ve anksiyete teşhisi kondu ve ilacı alkolle uyumsuz olmasına rağmen içmeye devam etti.

Mart 2003'te kesin olarak taburcu edildi. Aynı ay Madrid-Barajas Havaalanı'nda havaalanında güvenlik görevlisi olarak çalışmaya başladı.

  • Nevroz: Nevroz ya da sinir hastalığı, sürekli sıkıntı içeren fakat sanrı ya da varsanı içermeyen işlevsel akıl hastalıklarına verilen addır.

Taburcu edildikten sonra seanslara katılmaya devam etmişti. Fakat bu süreç devam ederken aynı zamanda saldırılarına devam ediyordu.

Aşağıda psikiyatriye gittiği ve saldırı yaptığı günleri görebilirsiniz.

Cinayetlerde ki İmzası

Galan cinayetlerinde genellikle iskambil kartı bırakıyordu. Bu kartlardan yola çıkılarak ona genel olarak “İskambil kartlı katil” lakabı takıldı ve bu iskambil kartları aynı zamanda onun imzası olmaya başlamıştı.

İşlenen cinayetlerde cesedin yanında ya da olay mahallinin herhangi bir iskambil kartı tespit edilirse bu cinayeti doğrudan onun işlediği düşünülürdü.

Bu imza ile ilgili farklı bir görüş daha vardır. O görüş biraz daha ağır basmaktadır. Bu görüşte Galan’ın ilk cinayetinde aslında herhangi bir iskambil kartı bırakmadığı, olay yerinde bulunan iskambil kartının rastgele orada olduğu belirtilmektedir.

Cinayet gazete ve haber programlarına konu olduğunda bu iskambil kartının da bahsi geçmesiyle birlikte medya katile “İskambil kartlı katil” lakabını takmıştı.

Katil ise bu durumdan memnun olarak sonraki cinayetlerinden sonra da olay mahalline iskambil kartları bırakmaya başlamıştır.